Produkter Stäng
Meny Stäng

Kontakta oss 

Kundtjänst mån-fre kl 8-14

Telefon 044-22 54 90
Vår kundtjänst är öppen vardagar måndag-fredag 8-14.
Vi finns på plats via telefon och mail för att hjälpa dig med information om leveransbesked, transportfrågor, garantier och eventuella reklamationer. Behöver du mer ingående vägledning om en produkt eller installation och bor i närheten av våra butiker, kom in så hjälper våra säljare i butiken dig. Bor du längre ifrån och inte har möjligheten att ta dig till oss, ber vi dig ta kontakt med leverantören direkt eller din lokala VVS-installatör. 

E-post
info@rinkabyror.se
reklamation@rinkabyror.se

Vår kundtjänst besvarar all e-post inom 48 timmar på helgfria dagar. 

Postadress
Rinkaby Rör AB
Box 54
296 21 ÅHUS 


Öppettider butik, utställning och hämtlager 

Måndag-fredag mellan kl 07.00-18.00
Semestertider Under hela Juli (v27, v28,  v29, v30) Har vår butik ändrade öppetider 07:00 - 16:00  

Rinkaby - vägbeskrivning, klicka här
Sandhedsvägen 2
291 76 RINKABY

Jönköping- vägbeskrivning, klicka här
Källebacksvägen 30 
555 93 JÖNKÖPING
Telefon: 036-39 13 90 

Malmö- vägbeskrivning, klicka här
Järnyxegatan 4 
213 75  MALMÖ
Telefon: 040-691 87 50

Webbutik öppen dygnet runt
www.rinkabyror.se

Organisationsnummer
556214-2421

Bankgiro
665-5039

__________________________________________________________________________________

 

Kontaktuppgifter:

Växel/kundtjänst, mån-fre kl 8-14

E-mail: info@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 54 90
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Drift

Thomas Andersson

E-mail: thomas.andersson@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 59 99
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Ekonomi

Anette Lund

E-mail: anette.lund@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 59 92
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Logistik/lager

Lasse Kjellqvist

E-mail: lasse.kjellqvist@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 52 43
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Marknad/Kommunikation

Jenny Barnestam

E-mail: jenny.barnestam@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 52 41
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Inköp

Andreas Lewin

E-mail: andreas.lewin@rinkabyror.se
Direktnr: 0709-45 45 45
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Inköp

Magnus Lindskog

E-mail: magnus.lindskog@rinkabyror.se
Direktnr: 044-22 59 96
Besöksadress: Sandhedsvägen 2
Rinkaby

Produkter Stäng